Plavecký Klub Stráž pod Ralskem působí již od roku 1995. Po několikaletém působení v SK Panda Stráž pod Ralskem se klub osamostatnil a dne 3. srpna 2005 vznikl oficiálně Plavecký Klub Stráž pod Ralskem, který má několik zajímavostí :

  1.  v současné době ( LEDEN 2016 ) má patnáct dospělých členů nad 18 let a dvaatřicet dětských členů.
  2. v současné době je stav mezi děvčaty a chlapci  – 21 – 26
  3. ze Stráže pod Ralskem je pouze šest dětí a žádný dospělý.

Ostatní členové jsou z Novin pod Ralskem, Hamru na Jezeře, Dubnice, Brniště, Jablonného v Podještědí,Mladé Boleslavi a nejpočetnější skupina „přespolních“ je z Mimoně.

Budeme rádi, pokud nám i nadále bude pomáhat s pořádáním sportovních soutěží město Stráž pod Ralskem i město Mimoň. Město Stráž pod Ralskem podporuje sportovní aktivity a i nám přispívá na chod oddílu. Od roku 2007 se zvýšil počet členů z Mimoně a místní radnice nám začala také pomáhat.

Během roku pořádáme několik plaveckých závodů, které se konají na plaveckém bazénu ve Stráži pod Ralskem a kde nás můžete také vidět na trénincích? Od 1.března 2016 budeme mít změnu tréninků. Od 1.3.2016 ( úterý ) budou probíhat tréninky v pondělí a středu od 17:30 do 19:00 hodin a v úterý od 18:00 hodin do 19:30. Od 1.května budeme mít začátky všech tréninků sjednocen na stejný čas – 17:30

V tomto roce pořádáme plavecké čtyřutkání ( Plaveckou Ligu ) až na podzim a termín byl stanoven na 15.10.2016. Jedná o soutěž mezi městy Stráž pod Ralskem, Libercem, Varnsdorfem a Rumburkem. Těchto závodů se účastní většina dětí z oddílu.

Další závody které pořádáme jsou: Strážský Plaváček a Cena Starosty města Stráž pod Ralskem. Tyto závody se konají ke konci školního roku – v červnu a účastní se jich většina dětí z oddílu. V letošním roce tyto závody budeme pořádat 18. – 19.6.2016               ( sobota a neděle ).

A poslední, ale zároveň největší závody co pořádáme je VÁNOČNÍ POHÁR , kterého se účastní pravidelně okolo 250 závodníků a konají se stejně jako Strážský Plaváček po dobu dvou dnů. Jsme bohužel limitováni kapacitou plaveckého bazénu.

Za dobu Našeho krátkého působení, se již povedlo kvalifikovat několika Našim plavcům – odchovancům, na mistrovství ČR v plavání ( Ondřej Kučírek roč.88 v roce 2002, Skalníková Kateřina roč.94 v letech 2011 a 2012 a naposledy Filip Kováč roč.99 v roce 2013 ) .

V letošním roce budeme držet palce Barboře Bartošové, aby se na mistrovství ČR ve své kategorii do Brna kvalifikovala a povedl se jí i dobrý výsledek. Další očekávání vkládáme také do Ondřeje Kováče, který by mohl navázat na úspěchy Báry Bartošové a kvalifikovat se na Pohár desetiletého žactva do Domažlic. 

V roce 2013 došlo k velké výměně členů Našeho oddílu a musím konstatovat, že největší nadějí z přípravky je  Kovářová Jaroslava, která snad naváže na výsledky svých starších kolegů ( Báry Bartošové a Ondry Kováče ). Další malí z přípravky musí ještě přidat, aby se prosadili. Mají ale ještě čas a vše teprve před sebou, vždyť je jim teprve osm a méně roků.....

 

Budeme rádi, pokud nám sdělíte do knihy hostů, co by vás o Plaveckém Klubu Stráž pod Ralskem zajímalo a vaše postřehy, co by na našich stránkách šlo vylepšit.

Naše stránky jsou zatím nové a budeme se je snažit aktualizovat a stále zlepšovat, aby se vám líbily.

 

IČO: 270 05 119

 

č.ú.: 1 7 4 6 1 8 5 2 1 / 0 6 0 0