O nás

Plavecký Klub Stráž pod Ralskem působí již od roku 1995. Po několikaletém působení v SK Panda Stráž pod Ralskem se klub osamostatnil a dne 3. srpna 2005 vznikl oficiálně Plavecký Klub Stráž pod Ralskem, který má několik zajímavostí :

  1.  v současné době ( LEDEN 2018 ) má osmnáct dospělých členů nad 18 let a dvacetčtyři dětských členů.
  2. v současné době je stav mezi děvčaty a chlapci  – 19 – 23
  3. ze Stráže pod Ralskem je pouze jedno děvče a jeden dospělý.

Ostatní členové jsou z Novin pod Ralskem, Hamru na Jezeře, Dubnice, Brniště, Jablonného v Podještědí,Mladé Boleslavi, Klášteru Hradiště a nejpočetnější skupina „přespolních“ je z Mimoně.

Budeme rádi, pokud nám i nadále bude pomáhat s pořádáním sportovních soutěží město Stráž pod Ralskem i město Mimoň. Město Stráž pod Ralskem podporuje sportovní aktivity a i nám přispívá na chod oddílu. Od roku 2007 se zvýšil počet členů z Mimoně a místní radnice nám začala také pomáhat.

Během roku pořádáme několik plaveckých závodů, které se konají na plaveckém bazénu ve Stráži pod Ralskem a kde nás můžete také vidět na trénincích? Začátky Našich tréninků v pondělí, úterý i ve středu,jsou sjednoceny na stejný čas – 17:30

V tomto roce pořádáme plavecké čtyřutkání ( Plaveckou Ligu ) až na podzim a termín byl stanoven na 27.10.2018. Jedná o soutěž mezi městy Stráž pod Ralskem, Libercem a Varnsdorfem. Bohužel Plavecký Oddíl Rumburk na konci loňského roku ( 2017 ) ukončil díky dohadům mezi trenéry a rodiči činnost. Díky tomu si každý z pořádajících oddílů bude zvát další oddíl jako hosta. Těchto závodů se účastní všichni plavci z Našeho  oddílu.

Další závody které pořádáme jsou: Strážský Plaváček a Cena Starosty města Stráž pod Ralskem. Tyto závody se konají ke konci školního roku – 16.6. – 17.6.2018 ( sobota – neděle ) a účastní se jich většina dětí z oddílu. 

A poslední, ale zároveň největší závody co pořádáme je VÁNOČNÍ POHÁR , kterého se účastní pravidelně okolo 250 závodníků a konají se stejně jako Strážský Plaváček po dobu dvou dnů. Jsme bohužel limitováni kapacitou plaveckého bazénu.Letošní termín vychází na 24.11. – 25.11.2018 ( opět sobota a neděle )

Za dobu Našeho krátkého působení, se již povedlo kvalifikovat několika Našim plavcům – odchovancům, na mistrovství ČR v plavání ( Ondřej Kučírek roč.88 v roce 2002, Skalníková Kateřina roč.94 v letech 2011 a 2012 a  Filip Kováč roč.99 v roce 2013 ) . Historicky prvním vítězem Českého poháru desetiletého žactva se stal v roce 2016 Ondřej KOVÁČ v disciplíně 100 PZ. Zároveň se Ondřejovi povedlo na tomto Poháru ČR získat druhé místo v disciplíně 50 VZ a třetí místa v disciplínách 200 VZ, 100 VZ a 400 VZ. V disciplíně 100 P se umístnil na šestém místě. 

V letošním roce budeme držet palce KOVÁŘOVÉ Jaroslavě a Kryštofovi SRDÍNKOVI aby se kvalifikovali na svá mistrovství ČR ve svých kategoriích a povedl se jí i dobrý výsledek. Další očekávání vkládáme také do Ondřeje Kováče, který by mohl navázat na své úspěchy nově také Jiřímu HRUŠKOVI, aby se kvalifikoval na Pohár ČR  11-ti letého žactva.

Budeme rádi, pokud nám sdělíte do knihy hostů, co by vás o Plaveckém Klubu Stráž pod Ralskem zajímalo a vaše postřehy, co by na našich stránkách šlo vylepšit.

Naše stránky jsou zatím nové a budeme se je snažit aktualizovat a stále zlepšovat, aby se vám líbily.

IČO: 270 05 119

č.ú.: 1 7 4 6 1 8 5 2 1 / 0 6 0 0